99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam4296Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Oczko wodne może być efektownym dekoracyjnym elementem aranżacji ogrodu, dlatego też warto zadbać o odpowiednie podłoże do roślin wodnych. Pozwoli to na ich prawidłowy rozwój i zahamowanie rozwoju glonów. Dostępne w naszym sklepie internetowym unikalne mieszanki ziemi są produkowane z surowców najwyższej jakości. Zawierają naturalne związki humusowe, które hamują rozwój alg. Wszystkie nasze podłoża do roślin wodnych gwarantują, że gleba będzie czysta, wolna od patogenów i zanieczyszczeń.

W zależności od przeznaczenia mieszanki mogą zawierać domieszki glinki oraz piasku kwarcowego, co pozwala na zapobieganie wymywaniu podłoża z pojemnika do oczka wodnego. Oprócz tego, startowa dawka nawozu umożliwia odżywianie roślin przez okres 4-6 tygodni. Podłoża do roślin wodnych stworzą doskonałe warunki dla rozwoju wszystkich roślin stawowych, a w szczególności lilii wodnych. Odpowiedni dobór mieszanki oraz prawidłowa pielęgnacja pozwoli cieszyć się każdemu pięknymi kwiatami w oczku wodnym.

Zalety podłoża do roślin wodnych

Prezentowane przez nas podłoża do roślin wodnych zawierają naturalne związki humusowe, dzięki którym ulega zahamowaniu rozwój glonów w oczkach wodnych. Z kolei dodatek w postaci drobnoziarnistego piasku wpływa na zwiększenie przepuszczalności i przewiewności gleby. Kwarc chroni korzenie przed nadmiarem wilgoci. Podłoże do roślin wodnych wzbogacone o minerały zawarte w glince pozwalają na zwiększenie stabilności gleby. Tym samym wzrasta jej zdolność do magazynowania i stopniowego uwalniania składników pokarmowych i wody.

Jak przechowywać podłoże do roślin wodnych?

Po dokonaniu zakupu podłoża do roślin wodnych należy je przechowywać w zacienionym i suchym miejscu. Nieszczelność opakowania oraz zbytnia wilgotność lub nasłonecznienie może doprowadzić do zniwelowania ilości składników pokarmowych, a tym samym utraty jakości przez mieszankę. Kupując podłoże do roślin wodnych warto też wyposażyć się w ażurowe pojemniki wyścielone jutą lub specjalną geowłókniną. W ten sposób unikniemy zagniwaniu korzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl