99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3654Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Nawozy do iglaków

Jak wybrać najlepszy nawóz do iglaków? W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo całą gamę preparatów do pielęgnacji drzew i krzewów iglastych, zróżnicowanych pod względem składu, rodzaju i sposobu aplikowania. Iglaki to przepiękna ozdoba naszych ogródków, działek i balkonów. Rośliny te wspaniale prezentują się przez cały rok. Dekorują nasze domy i tarasy również jesienią i zimą, nie zrzucają bowiem igieł.

Warto pamiętać, że te zimozielone rośliny wymagają jednak specjalnej pielęgnacji, która jest zróżnicowana w zależności od pory roku i różni się nieco od opieki nad krzewami i drzewami liściastymi, choć wiele z preparatów oferowanych na rynku, które dostępne są także w naszym sklepie, nadaje się do nawożenia również i drzew mających liście. Nawożenie iglaków powinniśmy rozpocząć wczesną wiosną. Można je rozpocząć już w marcu, by wiosną i latem, wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego, nasze iglaki miały zapewnione optymalne warunki do wzrostu i rozwoju. Nawożenie trwa aż do lipca, a powracamy do niego jesienią.

Jaki nawóz do iglakówbędzie najlepszy? 

Iglaki, podobnie, jak wszystkie drzewa, by właściwie się rozwijać muszą pobierać z gleby odpowiednie dla siebie składniki pokarmowe. Nawóz do iglakówzawiera przede wszystkim takie pierwiastki, jak azot odpowiedzialny za wzrost roślin, magnez gwarantujący zieloną barwę drzewa, potas wpływający na rozwój systemu korzeniowego.

W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu zarówno nawozy płynne (np. Substral nawóz do kwaśnolubnych), jak i w formie granulatu (np. Biopon - nawóz do iglaków). Bardzo często nawozy oferowane są także w formie koncentratu, który należy rozcieńczyć w wodzie. Wygodną formą aplikacji nawozu bezpośrednio na igły gwarantujś nawozy w sprayu (na przykład Nawóz SprayGreen do thui). 

Jak pielęgnować tuje?

Tuje – bardzo lubiane w Polsce, dekoracyjne wiecznie zielone drzewa iglaste o stożkowatej koronie i łuskowatych igłach, pięknie prezentują się przez cały rok. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, by mogły zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać, pozostając w dobrej kondycji. W naszym sklepie znajdziecie Państwo szereg preparatów o odpowiednio skomponowanym składzie, które przeznaczone są specjalnie do pielęgnacji tych wspaniałych roślin, na przykład Florovit nawóz długodziałający do tui (żywotników) [ https://galeriaogrodu.pl/pl/p/Florovit-nawoz-dlugodzialajacy-do-tui-zywotnikow-100-dni-karton-1kg/6031 ] czy Nawóz na tuje[ https://galeriaogrodu.pl/pl/p/Nawoz-na-tuje-10kg-Ogrod-Start/13403 ]. Ten ostatni jest wieloskładnikowym preparatem o niskiej zawartości chlorków, w którego składzie znajdziemy azot, odpowiedzialny za dynamiczny wzrost rośliny, magnez, który gwarantuje intensywną, ciemnozieloną barwę łusek oraz fosfor i potas, pierwiastki wpływające na rozwój systemu korzeniowego, poprawę kondycji roślin oraz ich mrozoodporność.

Substancje przeciw brązowieniu igieł

Oddzielną grupę składników preparatów do nawożenia i pielęgnacji iglaków stanowią substancje przeciw brązowieniu igieł. 

Zmiana koloru igieł to jeden z częstszych problemów, z którymi stykają się posiadacze drzew iglastych. Warto wiedzieć, że zmiana koloru igieł to skutek nie tule ich przesuszenia czy działania szkodników, jak można byłoby sądzić. Spowodowane jest przede wszystkim brakiem podstawowych substancji pokarmowych w glebie, zwłaszcza magnezu. Gdy w podłożu brakuje odpowiednich substancji, po pewnym czasie od posadzenia następuje zmiana koloru igieł do jasnozielonego, następnie żółtego, w końcu igły brunatnieją i opadają a drzewo obumiera.

Aby zapobiec brązowieniu igieł, wystarczy zatem dostarczyć roślinom odpowiednich składników mineralnych i właściwie je odżywić. W naszym sklepie zajdziecie Państwo szereg preparatów, które zawierają substancje przeciw brązowieniu igieł, na przykład Florovit nawóz przeciwko brązowieniuigieł czy Hortifoska nawóz do iglaków przeciw brązowieniu igieł. Nawóz zawiera w składzie magnez, potas oraz szereg mikroelementów przeciwdziałających zjawisku brunatnienia igieł, między innymi żelazo. Pierwiastek ten indukuje proces powstawania chlorofilu, substancji nadającej igłom zielony kolor. 

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl