99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3298Nie polecam8

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Zwalczanie gryzoni, czyli jak pozbyć się niechcianych intruzów

Jesienią i zimą w naszych domach bardzo często pojawiają się nieproszeni goście. To myszy i szczury, które wprowadzają się do naszych domów w poszukiwaniu pokarmu i przytulnego schronienia. Czy istnieje skuteczny sposób, żeby się ich pozbyć? Z problemem niechcianych gości w swoich domostwach człowiek boryka się od setek lat. Wymyślono więc już niejeden sposób, aby szybko i skutecznie się z nimi uporać. 

Jedna z najstarszych i doskonale wszystkim znana metoda unicestwiania gryzoni to tradycyjne łapki na myszy. Choć wiele osób może uznać ten sposób za niehumanitarny, pułapki na myszy mają wciąż wielu zwolenników i cieszą się spora popularnością. W sprzedaży można dziś znaleźć wiele ich odmian – na przykład pułapki żywołowne, specjalne łapki z klejem czy pułapki zabijające gryzonie. 

Oprócz łapek na myszy na rynku dostępne są także specjalne trutki, eliminujące gryzonie, które przyjmują różnorodne formy – może to być pasta, granulat, ziarno czy płatki. Dość dużą popularnością cieszą się trutki mumifikujące, które sprawią, że martwy zwierzak nie rozkłada się tylko zasusza.

BROS - łapka na myszy metalowa BROS - łapka na myszy metalowa
Producent: BROS
Cena:

2,06 zł

szt.
zobacz więcej
BROS - łapka na myszy plastikowa BROS - łapka na myszy plastikowa
Producent: BROS
Cena:

7,00 zł

szt.
zobacz więcej
BROS - łapka na szczury metalowa BROS - łapka na szczury metalowa
Producent: BROS
Cena:

5,14 zł

szt.
zobacz więcej
EXPEL - pułapka klejowa na myszy EXPEL - pułapka klejowa na myszy
Producent: BROS
Cena:

6,28 zł

szt.
zobacz więcej

Wybieramy łapki na myszy i szczury

Na co zwrócić uwagę kupując i zakładając trutki na myszy i szczury? Decydując się na tę metodę walki z gryzoniami warto przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, czy trutka, ułożona w określonym miejscu nie będzie stwarzała zagrożenia dla innych istot żywych w naszym otoczeniu – przede wszystkim dzieci. Ważne też, by nie miały do niej dostępu nasze zwierzęta domowe – psy czy koty, a także zwierzęta hodowlane, kury, gęsi czy kozy itp. Producenci dbają wprawdzie o to, by do trutki na myszy dodawać specjalne substancje zapobiegające spożyciu jej przez inne zwierzęta czy dzieci, jednak gdy w grę wchodzi życie i zdrowie, nie zaszkodzi „dmuchać na zimne”. Jeśli istnieje choćby najmniejsze ryzyko, że trutką może zainteresować się np. nasze domowe zwierze warto rozważyć zakupienie preparatu w specjalnym karmniku (BROS - karmnik z trutką na myszy). 

Wielu producentów dodaje do swoich produktów także specjalną substancję umożliwiającą mumifikację ciała zwierzęcia (BROS – granulat na myszy i szczury). Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to rozwiązanie o wiele korzystniejsze niż sytuacja, w której ciało rozkłada się w niedostępnym dla nas miejscu. 

Odstraszacz leśnej zwierzyny

W poszukiwaniu pokarmu do ludzkich domostw, działek i ogrodów zbliżają się też bardzo często dziki czy inne zwierzęta leśne. I na nie można znaleźć sposób: w naszym sklepie dostępny jest specjalny preparat RAPAX - Odstraszacz leśnej zwierzyny ANTYDZIK. Granulat można rozsypać dookoła pola, na placu golfowym, na drodze, w lesie, na cmentarzu czy na placu zabaw. A co z innymi szkodnikami uprzykrzającymi nam życie? Jest ich przecież bardzo wiele. 

Wiosną i latem odpoczynek na powietrzu uprzykrzają nam komary, meszki, muchy, czy niebezpieczne osy i szerszenie. W pomieszczeniach z kolei, oprócz owadów latających pojawiają się te pełzające: prusaki, karaluchy, rybiki cukrowe, pluskwy, mrówki faraona, mole odzieżowe, mole spożywcze. Na działkach towarzyszą nam krety, na placach i ulicach miast – gołębie. 

Zajrzyjcie do naszego sklepu online, gdzie znajdziecie sposoby na to, jak zwalczyć owady, szkodniki ogrodowe, szkodniki magazynowe i wszelkiego rodzaju inne zwierzęta, takie jak ślimaki czy gołębie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl