99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3654Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Niezbędne preparaty na chwasty w trawnikach

Zadbany i dobrze wyglądający trawnik jest wizytówką i dumą każdego ogrodu lub działki. Pełni on głównie funkcję dekoracyjną. Nie warto zatem zaniedbywać pielęgnacji trawnika, jeśli chcemy, aby zawsze prezentował się doskonale. Zaniedbanie trawnika grozi m.in. tym, że trawnik zostanie zaatakowany przez niepożądanych gości. Mowa tutaj nie tylko o szkodnikach, którymi są mikroorganizmy czy zwierzęta. Równie poważne zagrożenie stanowią chwasty. Potocznie wszystkie rośliny wyrastające tam, gdzie nie powinny, określa się mianem chwastów.

Preparaty na chwasty w trawnikach są niezbędne zawsze wtedy, gdy z jakichkolwiek powodów chwasty nam przeszkadzają. By zapobiec pojawianiu się chwastów na naszych trawnikach, warto stosować odpowiednie zasady dbania o trawiastą przestrzeń. Regularne koszenie trawy co 5-7 dni na odpowiedniej wysokości oraz nawożenie powinny pomóc w uchronieniu się przed niechcianymi gośćmi. Warto też zadbać o odpowiednią wilgotność gleby oraz jakość trawy, którą na niej wysiewamy.

Skuteczne preparaty na chwasty w trawnikach

Jeśli mimo troski o trawnik, nie udało Ci się ochronić skrawka zieleni przed uciążliwymi chwastami, trzeba będzie sięgnąć po środki na chwasty w trawnikach. Nasz sklep oferuje całą gamę preparatów na chwasty w trawnikach. Galeria Ogrodu posiada w asortymencie produkty najwyższej jakości od najlepszych producentów. Produktem godnym polecenia jest z pewnością herbicyd Chwastox Nowy Trio 390 SL. Jest to środek przeznaczony do walki z rozmaitymi chwastami atakującymi trawniki. Pobierany przez liście roślin jest transportowany do korzeni chwastów, gdzie powoduje zahamowanie ich wzrostu i wymieranie. Zaleca się stosowanie go od przedwiośnia do wczesnej jesieni.

Innym skutecznym herbicydem jest Golf Extra. Ten środek do zwalczania chwastów to płyn, z którego przyrządza się roztwór wodny. Kiedy chwasty zostają nim spryskane, specyfik wnika w ich liście i zakłóca podział komórek, co prowadzi do zahamowania wzrostu rośliny, deformacji i zasychania. Cały proces zachodzi w ciągu 7 dni od momentu spryskania uciążliwych chwastów. 

Pozostałe środki na chwasty w trawnikach

Galeria Ogrodu posiada w swojej ofercie również takie preparaty na chwasty w trawnikach, które można stosować punktowo. Wystarczy spryskać nimi zachwaszczone miejsce. Takie środki skutecznie poradzą sobie głównie z chwastami podstawowymi, takimi jak mlecze, koniczynki czy babki. 

Posiadamy też środki chwastobójcze zwalczające głównie ich korzenie. Sporządza się z nich emulsję wodną, którą następnie trzeba rozprowadzić na liściach chwastów. Najczęściej do spryskiwania zachwaszczonych miejsc poleca się użycie opryskiwaczy ręcznych lub polowych. 

Chwasty najczęściej dzieli się na gatunki jednoliścienne i dwuliścienne (jednoroczne i wieloletnie), co ma wpływ na wybór odpowiedniego środka chwastobójczego. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu produktu zwalczającego chwasty. Producent zawsze informuje, do usuwania jakich chwastów nadaje się jego preparat. Przeglądając oferowane przez nas środki, możesz zapoznać się ze szczegółowymi opisami i specyfikacjami oraz metodami działania poszczególnych preparatów.

Jeśli chwasty dokuczają roślinom w innych miejscach Twojego ogrodu, warto przyjrzeć się naszej ofercie produktów chwastobójczych. Wiemy też, że nie tylko chwasty mogą być uciążliwe i stanowić zagrożenie dla zdrowia upraw i roślin. Warto natomiast działać kompleksowo, rozwiązując wszystkie problemy. Proponujemy zatem również produkty zwalczające nieproszone owady. A może Twoje rośliny zostały zaatakowane przez grzyby? Spokojnie z naszymi środkami grzybobójczymi odzyskasz ich dawny wygląd i zdrowe uprawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl