99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3298Nie polecam8

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producenci

Środki na ślimaki

Niemal w każdym ogrodzie wcześniej czy później pojawiają się niechciani goście. Wśród nich z pewnością można wymienić ślimaki. Niezbędny okazuje się wtedy środek ślimakobójczy. Te stworzenia potrafią być pożyteczne dla naszych upraw, ponieważ są czyścicielami grządek – zjadają odpady, takie jak m.in. opadłe owoce. Rozkładają w ten sposób materię organiczną, co przyczynia się do powstawania gleby próchniczej. Niemniej jednak jeśli się pojawiają, zwykle szybko namnażają się, a ich populacja staje się zbyt duża, przez co wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Ślimaki w ogrodzie mogą stać się sporym problemem, jeśli będzie ich za dużo. W większych skupiskach potrafią siać ogromne spustoszenie, niszcząc rośliny – żywią się nie tylko liśćmi, wygryzając w nich dziury, ale także korzeniami. Zostawiają też charakterystyczne, śluzowe ślady. Mogą tym samym łatwo zniszczyć starannie hodowane i pielęgnowane rośliny.

Szczególnie uciążliwe są ślimaki bezmuszlowe, zwłaszcza jeśli zgromadzą się w sporej grupie. Szkodzą głównie młodym pędom roślin, ale nie gardzą także nisko rosnącymi owocami, takimi jak truskawki czy poziomki. Mogą stanowić zagrożenie nawet dla grzybów, ponieważ żerują zazwyczaj nocą, ich dostrzeżenie jest często utrudnione.

Środek ślimakobójczy IronMax – Galeria Ogrodu poleca

Jeśli zmagasz się ze ślimakami w swoim ogrodzie, to z pewnością zainteresuje Cię każdy nasz środek przeznaczony do zwalczania ślimaków. Nasz sklep ma w ofercie m.in. środek ślimakobójczy IronMax marki Agrecol. Jego główne zadanie to zwalczanie ślimaków nagich. Preparat podaje się w formie granulatu. Granulki redukują śluzy ślimacze po spożyciu przez stworzenie. Działanie tego środka ślimakobójczego opiera się na fosforanie żelaza. Granulki stosuje się jako przynętę na ślimaki, które po ich zjedzeniu chowają się w glebie lub podłożu i tam zamierają. Dzięki temu obumarłych ślimaków nie widać na powierzchni gruntu. Środek sprawdzi się zwłaszcza na małych obszarach, takich jak szklarnie.

Molusar – skuteczny środek ślimakobójczy

Innym doskonałym preparatem jest Molusar. To środek przeznaczony do zwalczania ślimaków, który zawiera specjalne dodatki nęcące. Substancje te wabią żerujące na roślinach ślimaki, dzięki czemu są skuteczniejsze. Produkt jest odporny na wilgoć, dzięki czemu nada się do walki ze ślimakami w roślinach ozdobnych. Ten środek ślimakobójczy zawiera także gorzką substancję, która chroni przed przypadkowym spożyciem przez człowieka. Zaleca się wyrównanie gleby przed jego zastosowaniem (jeśli gleba jest gruboziarnista), zaś najlepszą porą na jego użycie będą godziny popołudniowe lub wieczorne. 

Środek ślimakobójczy - co jeszcze warto wiedzieć?

Środki przeznaczone do zwalczania ślimaków charakteryzują się zwykle odpornością na wilgoć oraz obecnością dodatkowych substancji. Dzięki tym dodatkom ślimaki chętniej zjadają granulat, co powoduje wysoką skuteczność produktów oraz zapewnia szybko widoczne efekty. Stosując środki ślimakobójcze z oferty Galerii Ogrodu masz pewność, że pozbędziesz się niechcianych gości z kwiatów, roślin ozdobnych oraz owoców i warzyw w Twoim ogrodzie.

Przy stosowaniu środków ślimakobójczych ważne jest, aby pamiętać o zachowaniu ostrożności. W tym celu trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na etykietach produktów. 

Warto też nadmienić, jakie środowisko sprzyja ślimakom. Lubią one ogrody zacienione z gęstymi zaroślami, wysokimi trawami czy chwastami. W pozbyciu się tych ostatnich z pewnością pomogą nasze produkty przeznaczone do walki z chwastami. Przydatne mogą być także preparaty zwalczające chwasty w trawnikach. Jeśli rośliny w Twoim ogrodzie zmagają się z innymi problemami niż szkodniki, np. atakują je choroby grzybowe, zapoznaj się z naszą ofertą środków grzybobójczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl