99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7561Nie polecam5

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Ochrona przed ptakami siejącymi spustoszenie w przydomowych ogrodach czy sadach jest jak walka z wiatrakami. Nie sposób upilnować drzewa obsypanego soczystymi czereśniami przed łakomymi szpakami ani wypłoszyć wróbli z obsianego ogródka. Strach na wróble rozkłada bezradnie swe ramiona i jest bardziej zabawny niż straszny w swej postaci. Ochrona przed ptakami dotyczy też właścicieli balkonów i tarasów. Zanieczyszczone elewacje budynków, zniszczone przez odchody (zawierające żrące i toksyczne substancje) części blaszane, kamień i deski, a do tego obawa przed chorobotwórczymi pasożytami. I choć obecność ptaków w naszym otoczeniu przynosi wiele radości i pożytku, to powyższe przykłady pokazują, że dobrze jest też wiedzieć jak się przed ptakami chronić. W naszej ofercie znajdują się środki przeciwdziałające szkodom wyrządzonym przez ptaki i zniechęcające je do odwiedzin na naszym balkonie czy w ogrodzie.

Ochrona przed ptakami w ogrodzie

Ochrona przed ptakami niszczącymi ogrodowe hodowle wymaga dużo cierpliwości. Nie sposób stać od świtu do zmierzchu na straży drzew owocowych czy odpędzać ptaki z działkowej grządki. Jedną ze skutecznych i prostych metod jest zastosowanie siatki przeciw ptakom. Lekkie siatki narzucone na krzewy czy drzewa nie uszkodzą zbiorów, a blokując dostęp do kuszących owoców, skutecznie zniechęcą ptaki do żerowania.

Ochrona przed ptakami w domu i na balkonie

Szkody spowodowane obecnością ptaków na tarasach, balkonach i gzymsach kamienic wywołują niechęć na widok gołębia czy wróbla. Do tego realne zagrożenie przenoszenia chorób, poprzez pasożyty żerujące na ptakach powodują, że ochrona przed ptakami to nie wybór, a konieczność. Skuteczną metodą zniechęcającą ptaki do przesiadywania na parapetach, gzymsach i chodnikach są płyny na gołębie i spraye odstraszające. Sztuczne ptaki imitujące kruka, sowę czy jastrzębia to z kolei ciekawa dekoracja tarasu i jednocześnie sposób na uciążliwe towarzystwo skrzydlatych przyjaciół na własnym balkonie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl