99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3298Nie polecam8

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Skuteczne preparaty na chwasty będące udręką ogrodników

Każdy właściciel ogrodu czy działki chciałby, aby jego rośliny rosły dorodnie i pięknie się prezentowały. Niestety mimo najszczerszych chęci nie zawsze się to udaje – zdarza się, że nawet w dobrze utrzymanych ogrodach pojawiają się nieproszeni goście, czyli chwasty. Niektóre z nich sieją prawdziwe spustoszenie, wpływając nie tylko na estetykę ogrodu, ale również hamując rozwój roślin. Tym samym problemu chwastów nie można bagatelizować.

Zwykle chwasty wyrastają znienacka i bardzo szybko ich przybywa. Zabierając z gleby cenne składniki odżywcze, sprawiają, że rośliny uprawne i ozdobne mają ograniczone możliwości rozwoju. Chwasty potrafią być prawdziwym utrapieniem, ponieważ mają silnie rozwinięte systemy korzeniowe i łatwo się rozmnażają, zagłuszając inne rośliny i hamując ich wzrost. Zwalczanie chwastów przypomina walkę z wiatrakami, ponieważ pozornie zwalczone, często powracają. Niezbędne są wysokiej jakości, skuteczne preparaty na chwasty, aby pozbyć się problemu raz na zawsze.

Zwalczanie chwastów – mniszek lekarski i inne

Skuteczne zwalczanie chwastów może odbywać się na różne sposoby. Jest wiele metod, a ich specyfika zależy od rodzaju uciążliwych roślin. Gatunków uznawanych za chwasty jest naprawdę sporo. Skupimy się głównie na tych, które są utrapieniem dla osób uprawiających rośliny ozdobne, warzywa i krzewy. 

Chwasty występujące w ogrodach to m.in.:

  • - pokrzywa zwyczajna,
  • - koniczyna polna i łąkowa,
  • - komosa biała,
  • - babka lancetowata,
  • - mlecz zwyczajny,
  • - rumianek bezpromieniowy.

Najbardziej znanym chwastem atakującym rośliny ogrodowe jest prawdopodobnie mniszek lekarski. Ta niepozorna roślina jest podobna do mlecza zwyczajnego. Zwalczanie mniszka jest stosunkowo proste, jeśli użyjemy do tego odpowiednich preparatów. Warto zastosować w tym wypadku herbicydy, jak często określa się środki ochrony roślin przeznaczone do zwalczania chwastów szczególnie mniszkowi. Do tej grupy zalicza się m.in. dostępny w ofercie naszego sklepu środek chwastobójczy marki Agrecol. Jest to preparat o konsystencji płynu. W celu zastosowania preparatu należy go rozcieńczyć z wodą i uzyskanym roztworem spryskać zachwaszczone miejsca. Zaleca się spryskiwanie za pomocą opryskiwaczy polowych i ręcznych.

Skuteczne preparaty na chwasty

Godne polecenia preparaty na chwasty wszelkiego rodzaju znajdziesz w bogatej ofercie sklepu Galeria Ogrodu. Posiadamy środki chwastobójcze zarówno selektywne (działające na wybrane gatunki uciążliwych chwastów), jak i totalne – przeznaczone do zwalczania wszystkich gatunków chwastów. Polecane przez nas preparaty na chwasty to w dużej mierze płynne herbicydy, choć dostępne są również takie produkty, które można stosować bezpośrednio na wybrane, zachwaszczone fragmenty ogrodu. W zależności od rodzaju preparatu mogą one zwalczać zarówno chwasty jednoroczne (jednoliścienne), jak i wieloletnie (dwuliścienne). Ich działanie polega głównie na osłabianiu procesów komórkowych chwastów, co w konsekwencji prowadzi do zahamowania ich wzrostu i obumierania. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko chwasty potrafią być utrapieniem dla ogrodników. Dlatego szczególnej uwadze polecamy naszą ofertę produktów do zwalczania różnych nieproszonych gości w ogrodzie, takich jak choćby kłopotliwe owady czy chorobotwórcze grzyby. Jeśli zmagasz się z chwastami atakującymi Twój trawnik, warto także przyjrzeć się oferowanym przez nas produktom do zwalczania chwastów w trawnikach. Polecamy działać kompleksowo, likwidując wszystkie potencjalne zagrożenia dla Twoich roślin. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że ogród będzie prezentował się pięknie, jako miejsce pełne zdrowych, dorodnych roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl