99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3963Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Preparaty grzybobójcze

Naszym roślinom wszędzie – zarówno w ogrodzie, jak i na działce czy parapecie zagrażają liczne szkodniki. Mowa tutaj zarówno o zwierzętach, jak również o różnych mikroorganizmach. Jeśli więc zależy nam na utrzymaniu zielonych podopiecznych w dobrym stanie, warto dowiedzieć się, jak zabezpieczyć rośliny przed chorobami. Niezbędne będą również odpowiednie preparaty.

Często zdarza się, że rośliny uprawne i ozdobne zostają zaatakowane przez grzyby. Mogą one zainfekować nie tylko systemy korzeniowe (jak np. fytoftoroza), ale też spowodować nieestetyczne ślady pleśni czy duże straty w plonach. Do najczęściej występujących chorób grzybowych roślin zalicza się szarą pleśń i mączniaka zwyczajnego. Nie oznacza to jednak, że takie schorzenia jak parch, brunatna zgnilizna czy kędzierzawość liści są mniej groźne dla naszych roślin. W celu ochrony zdrowia roślin warto zastosować preparaty grzybobójcze dostępne w naszej ofercie. Każdy z nich to środek o potwierdzonej skuteczności i bezpieczny dla człowieka.

Preparaty grzybobójcze – który wybrać?

Środki przeciwgrzybicze do roślin najczęściej mają konsystencję zawiesiny, płynu lub sprayu. Na choroby grzybowe atakujące rośliny, takie jak wspomniany mączniak czy szara pleśń dobrze sprawdzi się Compo Bio. Chroni on m.in. rośliny ozdobne, owoce i zioła. Można go stosować także przy uprawach ekologicznych. To bezpieczny środek, który nie wyrządzi szkody roślinom. Przy prawidłowym stosowaniu nie stanowi również zagrożenia dla człowieka.

Przed zastosowaniem konkretnych preparatów grzybobójczych warto dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi stosowania danych produktów. Wśród wielu oferowanych środków z łatwością można znaleźć preparaty na konkretne choroby grzybowe przeznaczone dla poszczególnych rodzajów roślin – np. iglaków, krzewów ozdobnych czy owocowych. 

Maść ogrodnicza – pomoc na uszkodzenia po cięciach

Czasem rośliny potrzebują pomocy w regeneracji po cięciu czy uszkodzeniach mechanicznych. Wówczas warto sięgnąć po maść ogrodniczą do zabezpieczania takich ran. Maść ogrodnicza jest specjalną substancją, w której składzie zwykle jest środek grzybobójczy. Jej nałożenie przyspieszy proces gojenia się uszkodzonych tkanek rośliny i zabezpieczy przed ewentualną infekcją. 

Przykładowym produktem tego typu jest maść marki Sumin, która przyspiesza gojenie się ran na drzewach czy krzewach. Ponadto tworzy barierę ochronną, która pełni rolę zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak cięcie, mróz czy pęknięcia. Natomiast po wyschnięciu dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem czynników pogodowych.

Szczepienia drzew i krzewów – maść ogrodnicza na ratunek

Jeśli szczepimy naszych zielonych podopiecznych, to niezbędne będzie zastosowanie specjalnej maści ogrodniczej do szczepień. Pomoże ona nie tylko w regeneracji ran kory, ale także w gojeniu się otarć czy pęknięć. Jej działanie polega na wytworzeniu bariery ochronnej i zabezpieczeniu przed infekcją. Działa zatem podobnie jak opisana wyżej maść do zabezpieczania ran. Nie przez przypadek często ten sam preparat przeznaczony jest do szczepień i do zabezpieczania ran. Dobrym przykładem jest wspomniana wcześniej maść ogrodnicza do szczepień i zabezpieczania ran Sumin.

Jeśli zmagasz się z innymi szkodnikami niż grzyby, zajrzyj do naszej oferty środków przeciwko owadom lub ślimakom. Dzięki obszernemu katalogowi dostępnych produktów z pewnością znajdziesz ten odpowiedni, który pomoże pozbyć się niechcianych gości i utrzyma Twoje rośliny w zdrowiu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą produktów do naturalnej ochrony roślin.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl