99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3963Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producenci

Siewniki do ogrodu

Siewniki ogrodowe to nieodłączny element wyposażenia każdego zadbanego ogrodu. Siewniki ułatwiają nam komfortowy wysiew nasion (traw, kwiatów czy warzyw) na większym terenie. Można ich użyć również do zasiewu w donicach, skrzynkach lub na rabatkach. Służą także do wygodnego rozsypywania nawozu lub wapna. Zimą, podczas mrozów, siewniki pomogą nam rozsypać piasek lub sól na śliskiej powierzchni. Tak więc mowa o urządzeniu, bez którego w pracach ogrodowych nie możemy się obejść, chcąc zadbać o piękny i perfekcyjny ogród. Sianie i nawożenie to nieodłączny, coroczny element prac ogrodowych. Dzięki profesjonalnym sprzętom czynności te mogą być dla nas łatwe, przyjemne i mniej skomplikowane, niż gdybyśmy mieli wykonywać je bez pomocy profesjonalnego sprzętu. Dostępne są różne rodzaje siewników, o różnej budowie i odmiennych pojemnościach, jednak każdy z dostępnych w naszej ofercie modeli wykonano z solidnych materiałów. Pozwala to na korzystanie ze sprzętu przez cały rok, bez obaw, że ulegnie uszkodzeniu.

Rodzaje siewników ogrodowych 

Warto zaznaczyć, że siewniki ogrodowesą różne. Wybór odpowiedniego sprzętu należy uzależnić od potrzeb. Siewniki na kołach są bardziej wydajne, ponieważ z reguły są większe niż siewniki z uchwytem. Największe z nich zmieszczą nawet kilkadziesiąt kilogramów nasion, piasku lub nawozu. Dla łatwiejszego sterowania posiadają dźwignię regulującą pracę dozownika. Natomiast sam dozownik zdecydowanie pomaga w odmierzeniu odpowiedniej ilości ziaren, aby nie były zasiane za gęsto lub za rzadko. Wśród siewników na kołach możemy znaleźć m.in. modele taczkowe. Taki właśnie model taczkowy jest dostępny w naszym sklepie online. Siewniki taczkowe pomagają głównie w wysiewie warzyw sposobem kupkowym lub rzędowym.

Siewniki ogrodowe z uchwytem nie posiadają kół i z reguły są niewielkich rozmiarów, ponieważ podczas wysiewu trzymamy je w rękach. Taki siewnik o pojemności 3 l również można znaleźć w naszym sklepie. Jest to urządzenie, które sprawdzi się doskonale w przypadku pracy na mniejszym terenie.

Jak siewnik pomoże zadbać o perfekcyjny trawnik? 

Idealny, gęsty i zielony trawnik to marzenie niejednego posiadacza ogrodu, czy większej działki. Jak sprawić, aby trawnik był wizytówką naszego ogrodu? Musicie przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby wysiew został wykonany w odpowiednim czasie. Najlepiej wiosną, kiedy temperatura wynosi ponad 10 stopni Celsjusza lub późnym latem, kiedy nie ma już upałów, a ziemia jest wilgotna. Druga zasada, której dobrze przestrzegać, to oczyszczenie terenu pod trawnik, oraz przekopanie ziemi. Musisz pozbyć się niepotrzebnych elementów z gleby (chwastów, kamieni itd.). Następnie trzeba wyrównać teren i ukształtować go. Około tygodnia przed wysiewem można użyć nawozu. W tej czynności pomoże Wam siewnik. Na końcu wykorzystacie go również do równomiernego wysiewu traw. 

Zasady prawidłowego wysiewu

Co jest najważniejsze podczas wysiewu warzyw i kwiatów? Tak jak w przypadku wysiewu traw, trzeba przygotować grunt pod nasiona. Konieczne jest zatem przekopanie ziemi i usunięcie chwastów, kamieni, czy korzeni, które mogą przeszkodzić roślinom w prawidłowym rozwoju. Dodatkowo należy wyznaczyć odległości, w których warzywa lub kwiaty mają urosnąć. Następnie pozostaje przygotować odpowiedni siewnik. Dysponując odpowiednim sprzętem oraz przestrzegając kilku prostych zasad, o których mowa wyżej, można łatwo i szybko, a przede wszystkim poprawnie zasiać trawę lub kwiaty.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl