99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam4296Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Podłoże do wrzosów pomoże każdemu, kto poszukuje rozwiązań do spełnienia specyficznych wymagań tych roślin. Ich uprawa nie należy do najłatwiejszych, dlatego aby stały się piękną jesienną ozdobą balkonu lub tarasu należy przestrzegać kilka zasad pielęgnacji. Wrzosy są niezwykle wrażliwe na jakiekolwiek zaniedbania, wówczas szybko marnieją. Już od połowy września w wielu centrach ogrodniczych można je zakupić w doniczkach. Obecnie w uprawie można spotkać kilkaset odmian wrzosów, począwszy od niskich krzewów, pokrywających glebę, aż po te wyższe, o wzniesionych pędach.

W naszym sklepie internetowym można zakupić wysokiej jakości podłoża do wrzosów, które zapewnią bujne i długotrwałe kwitnienie każdemu gatunkowi. W tej kategorii dostępne są produkty, które pozwolą na uprawę także innych roślin kwasolubnych, m.in. iglaków, rododendronów, magnolii, hortensji i wielu innych. Te startowe dawki nawozu wystarczają na okres 6 tygodni roślinom uprawianym w gruncie, jak i w donicach na balkonach.

Podłoża do wrzosów – fundament prawidłowej uprawy

Jakimi cechami powinno charakteryzować się starannie dobrane podłoże do wrzosów? Przede wszystkim musi być to przepuszczalna, piaszczysta i raczej sucha ziemia. Jednak najistotniejszy jest kwaśny odczyn podłoża o pH mieszczącym się w granicach od 3,5 do 4,5. Wrzosy nie zakwitną, jeśli zostaną posadzone w glebie zasadowej, wapiennej, gliniastej, ciężkiej czy podmokłej. Warto też pamiętać, że ich korzenie nie mogą stanąć w wodzie, wówczas przestaną rosnąc i będą chorować.

Jakie wybrać miejsce i podłoże do wrzosów?

Zanim przystąpimy do posadzenia wrzosów należy starannie wybrać dla nich miejsce. Najlepiej będą wzrastać na stanowiskach o dużym nasłonecznieniu, ciepłym i zacisznym. Zakupione podłoże do wrzosów trzeba odpowiednio przygotować, tj. zdjąć wierzchnią warstwę ziemi ogrodowej oraz rozłożyć w danym miejscu mieszankę z nawozem i przekopać na głębokość szpadla. Dodatkowo warto pomyśleć o wykonaniu drenażu obszaru, gdzie planujemy sadzić wrzosy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl