99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam3654Nie polecam7

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producenci

Karmniki dla ptaków to nieodzowny element każdego pięknego zimowego krajobrazu. Dokarmianie ptaków pomaga zwierzętom przetrwać mroźne dni, podczas których ciężko im zdobyć pełnowartościowe pożywienie. Ptaki odwdzięczają się nam śpiewem przez cały rok, a latem i wiosną usuwają szkodniki z ogrodu. Bardzo ważne jest, aby dokarmiać je odpowiednim rodzajem pokarmu, który umieszczamy w domkach dla ptakówlub karmnikach. Pokarm musi być przeznaczony dla naszych skrzydlatych przyjaciół i zawierać odpowiednie składniki. Kiedy najlepiej zacząć dokarmianie? Specjaliści radzą, aby ptaki same szukały jedzenia, a naszą pomoc otrzymały dopiero wtedy, kiedy pojawią się śnieg i mrozy (okres od grudnia do końca lutego). Kiedy już zaczniemy dokarmiać ptaki, musimy robić to regularnie do końca mrozów, aby przyzwyczajone do dokarmiania zwierzęta nie straciły sił na przylot do karmnika, w którym jest pusto. W sklepie Galeria Ogrodu można znaleźć szeroki wybór karmników i domków dla ptaków, oraz odpowiedni dla nich pokarm.

Jaki domek dla ptaków wybrać?

Karmniki dla ptaków oprócz tego, że zdobią ogród, powinny spełniać również swoją praktyczną funkcję. Bardzo ważne jest, aby karmnik był bezpieczny dla ptaków. Musi mieć odpowiednią ilość miejsca. Nie powinien być za mały, ale nieproporcjonalnie dużo przestrzeni również nie jest wskazane. Jeśli chodzi o najistotniejszą funkcję karmników, ważne jest, aby ptaki mogły się w nich chować i chronić przed drapieżnikami. Niewątpliwie domek dla ptaków nie może mieć ostrych krawędzi, ani innych mogących zranić ptaka elementów. Koniecznie trzeba go umieścić w odpowiednim miejscu, dość wysoko, z dala od okien, najlepiej wśród krzewów. Istotne jest też, aby regularnie czyścić domek i uzupełniać pokarmem dla ptaków. Na rynku można znaleźć różne rodzaje karmników. Różnią się one kształtem i rodzajem tworzywa, z którego są wykonane. W naszym sklepie znaleźć można bardzo funkcjonalne i bezpieczne karmniki plastikowe.

Jaki pokarm dla ptaków wybrać na zimę?

Wybór odpowiedniego pokarmu dla ptaków to istotna kwestia podczas dokarmiania ptaków zimą. Musi zapewniać pełnowartościowy, sycący posiłek, ponieważ zimą ptaki tracą więcej energii. Absolutnie nie można karmić ptaków produktami zawierającymi sól, przyprawy lub wędzoną słoninę. Najlepiej sprawdzą się naturalne i nieprzetworzone składniki zawarte na przykład w ptasich pyzach, dostępnych również w naszym sklepie online. Taka karma mobilizuje ptaki do ruchu i koncentracji. Tym samym jest to jeden z najlepszych przysmaków dla ptaków.

Dlaczego dokarmianie ptaków się opłaca?

Dokarmianie ptaków oprócz oczywistej satysfakcji z udzielania wsparcia i pomocy mniejszym przyjaciołom, daje również możliwość bliższego kontaktu z dziką przyrodą. Poza tym ptaki, o które dbamy zimą, odwdzięczają się podczas cieplejszych pór roku - wiosną i latem. Chronią ogród przed szkodnikami, uzupełniając przy tym ochronę przed niepożądanymi gośćmi. Nie trzeba wspominać o korzyściach płynących ze śpiewu ptaków lub ptasich trelach. Obserwowanie ptaków w karmniku natomiast może być interesujące nie tylko dla najmłodszych wielbicieli przyrody. Każdy, kto decyduje się nawiązać bliższą relację z naturą, ostatecznie jest z tego bardzo zadowolony. Postawienie w ogrodzie karmnika z pożywieniem nie wymaga natomiast wielkiego wysiłku, ani wydatków, zatem na początek wydaje się doskonałym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl