99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam4296Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producenci

Mole spożywcze to coraz większy problem w polskich gospodarstwach. Te niewielkie owady, będące krewnymi motyli, potrafią bowiem w błyskawiczny sposób przedostać się do nawet skrzętnie ukrywanego pożywienia. Największym problemem jest jednak ich szybki rozwój. W ciągu jednego dnia populacja moli może zwiększyć się o nawet 100 nowych osobników! I choć owady te nie gryzą ludzi i nie przenoszą chorób, które mogłyby być szkodliwe dla  człowieka lub zwierząt domowych, to mogą przyczynić się do problemów pokarmowych oraz powstania alergii. Bardzo uciążliwy (szczególnie w lecie) jest także wydzielany przez nie zapach. Kiedy w naszym domu pojawią się już te szkodniki to jedynie odpowiednio dobrane preparaty na mole spożywcze są w stanie zagwarantować nam skuteczne rozwiązanie i ostateczne pozbycie się problemu.

Kiedy stosować preparaty na mole spożywcze, czyli jak rozpoznać te owady

Skąd możesz wiedzieć, że są Ci potrzebne preparaty na mole spożywcze? Są to bardzo charakterystyczne owady, których nie da się pomylić z żadnymi innymi szkodnikami. Zapewne każdy choć raz w swoim życiu miał do czynienia z molami spożywczymi. W zależności od stadium rozwoju mogą one osiągnąć do 1,5 centymetra długości. Dojrzałe osobniki potrafią latać i przypominają malutkie ćmy Mają brunatnoczerwone zabarwienie i chętnie lecą w stronę światła. Ich znakiem szczególnym jest natomiast zygzak na skrzydłach. Jeśli chodzi natomiast o larwy to przypominają typowe robaki. Ich ubarwienie jest zazwyczaj żółte z wyraźnie ciemniejszą głową. Mole spożywcze niewiele różnią się od moli ubraniowych. Najłatwiej jest je jednak rozróżnić po miejscu, gdzie po raz pierwszy zostały zauważone. Kiedy je dostrzeżesz, sięgnij po pułapki na mole spożywcze lub inne preparaty, które szybko i skutecznie rozwiążą problem.

Profesjonalne środki na mole spożywcze

Oczywiście istnieje wiele domowych sposobów walki z molami spożywczymi. Bez wątpienia najważniejsze jest jednak dbanie o czystość w kuchni i miejscu, gdzie spożywamy posiłki. Wszelkie zaatakowane przez mole miejsca należy dokładnie oczyścić. Natomiast ich ulubione produkty umieścić w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Mole chętnie bowiem lgnął do produktów leżących na wierzchu. Niestety domowe sposoby walki z molami dają tylko krótkotrwałe korzyści. Na dłuższą metę stają się żmudne, a przede wszystkim nieskuteczne. Pamiętaj, że mole spożywcze mogą w szybki sposób powiększyć swoją populację – liczy się więc szybkie i skuteczne działanie. Nasz sklep ma w swojej ofercie profesjonalne preparaty na mole spożywcze, które gwarantują trwałe pozbycie się problemu. 

Delikatne preparaty o niezwykłej mocy

Kuchnia to szczególne pomieszczenie, w którym każdego dnia przygotowujemy różnorakie potrawy. Jednak kuchnia także to miejsce, w którym niewskazane jest używanie silnych preparatów owadobójczychSklep internetowy galeriaogrodu.pl oferuje preparaty na mole spożywcze, które nie zawierają substancji owadobójczych groźnych dla człowieka, są bezzapachowe lub wzbogacone o naturalne ekstrakty. Pomimo delikatności są niezwykle skuteczne w działaniu. W przypadku walki z molami odzieżowymi również powinniśmy zachować podobną delikatność. Warto wybierać jedynie bezpieczne środki na mole. Polecamy skuteczne kulki na mole, sprawdzone woreczkioraz popularne zawieszki.

A może pułapki na mole spożywcze?

Nowoczesne pułapki na mole spożywcze nie mają nic wspólnego z rozstawianymi po kątach, niebezpiecznymi przedmiotami. Są za to dyskretne, pozbawione substancji owadobójczych i doskonałe w działaniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku moli spożywczych, jak i moli ubraniowych. Pamiętajmy jednak, że pułap na mole spożywcze są najskuteczniejsze w przypadku dorosłych, uskrzydlonych osobników. Tym samym czasami mogą być one niewystarczające, przez co konieczne jest wykorzystanie również profesjonalnych preparatów na mole spożywcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl