99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam4296Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Środki owadobójcze

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji i upraw roślin w ogrodzie jest ochrona przed owadami. Choć część z nich jest pożyteczna i nie przynosi większych szkód w uprawach, warto zabezpieczyć się przed tymi, które są szkodnikami niszczącymi rośliny. Do najczęściej występujących z pewnością można zaliczyć mszyce, stonki i przędziorki. Równie uciążliwe potrafią być komary, muchy i inne insekty, które zazwyczaj przeszkadzają w pracy czy odpoczynku w ogrodzie. W naszej ofercie znajdują się liczne preparaty owadobójcze przeznaczone do likwidacji konkretnych gatunków. Kupić można m.in. środki owadobójcze na mszyce czy na przędziorki. Dostępne są także środki bardziej uniwersalne.

Zwykle sięgamy po środki owadobójcze dopiero wówczas, gdy działanie insektów jest już widoczne. Niemniej jednak preparaty owadobójcze można także stosować zapobiegawczo. Warto podkreślić, że preparaty nie tylko pomagają w pozbyciu się szkodników, ale również zmniejszają ryzyko pojawienia się kolejnych. 

Środki owadobójcze – oferta sklepu Galeria Ogrodu

Preparaty owadobójcze dostępne w naszym sklepie to gwarancja skutecznego działania i ochrony przed szkodnikami. W ofercie znajdują się zarówno środki kontaktowe, przenikające do organizmu owada przez pokrywę jego ciała, jak i o działaniu żołądkowym. Te ostatnie stosuje się bezpośrednio w glebie, gdzie przedostają się do roślin, które następnie są zjadane przez szkodniki. Wiele produktów wykorzystuje łączone metody, np. kontaktowo-żołądkowe.

W Galerii Ogrodu znajdziesz środki owadobójcze zarówno na mszyce, jak i na inne szkodniki atakujące rośliny. Z gamy dostępnych produktów na mszyce warto wymienić np. aerozol Afizol AE. Ma on działanie kontaktowo-żołądkowe i jest stosowany głównie do zwalczania mszyc w ogródkach działkowych, przydomowych i przy uprawie róż.

Uniwersalne preparaty owadobójcze

Jak już wspominaliśmy wcześniej, niektóre preparaty owadobójcze są przeznaczone do zwalczania konkretnych insektów, natomiast inne są uniwersalne. Jeden z przykładowych uniwersalnych środków na insekty, który działa skutecznie to Treol 770EC. Jest to koncentrat, na którego bazie przygotowuje się emulsję wodną, a podstawą jego składu jest olej parafinowy. Można go stosować zarówno do ochrony drzew iglastych (np. cisu, modrzewia czy świerku), jak i drzew oraz krzewów owocowych (jabłoni, porzeczki czy borówki). 

Rodzaje środków owadobójczych

Przed zastosowaniem poszczególnych preparatów owadobójczych warto przyjrzeć się ich rodzajom. Środki owadobójcze, czyli tzw. insektycydami, dzielą się na cztery rodzaje ze względu na metodę działania oraz skład chemiczny. 

Można więc wyróżnić wspomniane już wcześniej środki:

  • - kontaktowe, 
  • - żołądkowe,
  • - gazowe,
  • - łączone. 

Jeśli natomiast kategorią podziału będzie skład, to wówczas insektycydy dzielimy na środki:

  • - karbaminianowe,
  • - fosforoorganiczne,
  • - neonikotynowe,
  • - pyretroidy. 

W zależności od zawartych w składzie związków chemicznych środki owadobójcze mogą być niebezpieczne także dla ludzi i roślin. Warto zatem obchodzić się z nimi ostrożnie i używać zgodnie z zaleceniami producenta.

Wiemy, że nie tylko owady mogą być utrapieniem w ogrodzie. Jeśli zatem zmagasz się z takimi problemami, jak np. siejące spustoszenie w uprawach ślimaki, sprawdź naszą ofertę produktów ślimakobójczych. Ślimaki często pojawiają się w miejscach, gdzie występują uciążliwe chwasty, więc warto przyjrzeć się również naszej ofercie środków pomagających się z nimi uporać. Mamy też skuteczne środki na choroby grzybowe atakujące rośliny. Warto działać kompleksowo, aby zapewnić roślinom bezpieczeństwo.

Inni klienci kupili również
VACO spray na pająki 300ml
VACO spray na pająki 300ml

15,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl